dinamo penalty craiova

Video – Craiova – Dinamo, penalty-urile de la Severin care ne-au calificat in Cupa Romaniei, in 2017

  • Craiova a mai jucat de 4 ori cu Dinamo tot pe stadionul de la Severin
  • Echipa noastra a inregistrat o victorie si 3 egaluri, dintre care unul s-a continuat cu prelungiri si penalty in Cupa Romaniei
  • Poate cele mai spectaculoase 15 minute au fost cele in care Dinamo a fost invinsa la loviturile de la 11m

Universitatea Craiova are un parcurs foarte bun in meciurile pe care le-a jucat la Severin impotriva celor de la Dinamo Bucuresti, reusind o victorie si trei rezultate de egalitate, dintre care unul in Cupa Romaniei in care s-a calificat la loviturile de departajare. Primul meci a avut loc in etapa a 12-a a sezonului 2016-2017, iar oltenii s-au impus cu 2-1 cu golurile reusite de Andrei Ivan si Marius Briceag.
There are no comments

Add yours