victor piturca universitatea craiova

Piturca, hotarat sa schimbe regulamentul in Romania – 11 cluburi sunt de partea lui

  • Universitatea Craiova a trimis o propunere pentru marirea numarului de jucatori de pe banca de rezerve
  • Aceasta idee a fost prima data vehiculata de Papura intr-o conferinta de presa
  • 11 cluburi din Liga 1, pe langa Craiova, sustin aceasta schimbare

LPF a anuntat printr-un comunicat ce au spus celelalte echipe din Liga 1.

“11 cluburi s-au declarat de acord cu solicitarea Universitatii Craiova, iar doua cluburi si-au manifestat dezacordul fara a oferi alte precizari.

Dintre cele 11 cluburi care si-au manifestat acordul, noua au facut-o fara a avea vreo obiectie fata de cererea Universitatii Craiova, iar alte doua cluburi din Liga 1 si-au dat acordul, dar au precizat ca nu accepta un numar de opt jucatori, formati la nivel national, pe foaia de joc.

LPF a inaintat de urgenta catre FRF, in atentia Secretariatului General si a Departamentului Juridic, centralizatorul optiunilor exprimate de membrii nostri afiliati, cu rugamintea de a fi indreptat catre Comitetul Executiv, impreuna cu materialele specifice, pentru sedinta acestuia de joi, 3 octombrie 2019”, se scrie intr-un comunicat.
There are no comments

Add yours