florian loshaj

Craiova, interesata de un jucator de la Iasi – FCSB, CFR si Viitorul il vor si ele

  • Cei de la Poli Iasi au lasat in presa urmatorul zvon: Florian Loshaj ar fi dorit de Craiova, CFR, FCSB si Viitorul
  • Deocamdata cei de la Universitatea nu au spus nimic despre acest jucator
  • Ramane de vazut in perioada de iarna daca zvonurile se confirma sau sunt doar tehnici de a ridica pretul jucatorului

Conform unor surse din interiorul gruparii iesene, pe langa FCSB, Florian Loshaj ar mai fi dorit si de CFR Cluj, Craiova si Viitorul, primul club care si-a exprimat intentia de a-l transfera pe mijlocasul kosovar fiind chiar campioana Romaniei, in urma cu o luna.

Contactat de ProSport, presedintele executiv al Politehnicii Iasi, Adrian Ambrosie, a declarat ca, in acest moment, fotbalistul kosovar nu este de vanzare si ca pe adresa clubului nu a sosit nicio oferta concreta. In cazul in care se vor decide sa accepte o oferta, iesenii spera sa obtina pe Loshaj undeva in jurul sumei de 500.000 de euro.

”Ne bucura interesul pentru Loshaj, asta inseamna ca suntem un club credibil. Noi, insa, nu avem nicio oferta pe adresa clubului. Deocamdata, Loshaj nu este de vanzare! Ne dorim, cu certitudine, ca Loshaj sa devina cel mai scump transfer din istoria clubului nostru”, a declarat, pentru ProSport, presedintele Adrian Ambrosie.
There are no comments

Add yours