VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi  • Craiova disputa, astazi, doua partide cu Ferencvarosi in Turcia
  • Echipa noastra va juca la ora 10 si la ora 16
  • Sunt ultimele partide de pregatire, lotul se va intoarce maine in CraiovaTransmitem VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi –  meciurile Craiovei de astazi. In acest articol aveti la dispozitie imaginile video. In cazul in care nu va apar, reincarcati pagina:

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi:
Universitatea Craiova – Ferencvaros. Echipa de start: 13. Pigliacelli – 30. Dimitrov, 15. Donkor, 2. Tiago, 11. Bancu – 22. Bărbuț, 8. Mateiu, 10. Cicâldău, 28. Mitriță – 9. Cristea, 19. Koljic. Rezerve: 25. Stăncioiu – 24. Ion, 21. Sîrbu, 29. Buzan, 33. Mihăilă, 34. Baic

Iata lotul complet deplasat de Craiova in Turcia:  Mirko Pigliacelli, Laurentiu Popescu, Eduard Stancioiu, Catalin Predut (portari), Radoslav Dimitrov, Ivan Martic, Isaac Donkor, Renato Kelic, Marius Briceag, Nicusor Bancu, Razvan Popa, Tiago Ferreira, Catalin Ion, Alexandru Sarbu (fundasi), Matteo Fedele, Ovidiu Bic, Alexandru Mateiu, Alexandru Cicaldau, Lucian Buzan (mijlocasi), Alexandru Mitrita, Cristi Barbut, Valentin Mihaila, Cesar Meza Colli, Raoul Baicu, Andrei Cristea, Elvir Koljic, Nuno Rocha, Luis Nitu, Alexandru Zete (atacanti).

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Ferencváros Budapesta (oficial Ferencvárosi Torna Club, acronim FTC) este un club sportiv care opereaza un numar de echipe in Budapesta, dintre care cele mai renumite sunt ceea de fotbal si cea de handbal. Infiintat la 3 mai 1899 in cartierul Ferencváros din Budapesta. A castigat de 28 de ori campionatul Ungariei si de 20 de ori Cupa Ungariei. A castigat Cupa Europei Centrale in anii 1928 si 1937 si Cupa Oraselor Targuri in 1965.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Culorile reprezentative ale clubului sunt verdele si albul. Echipa isi disputa meciurile pe noua Groupama Arena, aceasta avand 22.000 de locuri

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Universitatea Craiova se apropie de finalul stagiului de pregatire din Antalya, unul in care s-a confruntat des cu probleme meteo nefavorabile, ploaia fiind prezenta pe aproape toata durata sederii in Turciei. In cadrul acestui stagiu, trupa lui Devis Mangia a sustinut pana acum doua partide de verificare, ambele fiind castigate, 2-1 cu Adana Demirspor, marcatori Andrei Cristea si Vali Mihaila, si 3-0 cu Vorskla Poltava, diferenta din aceasta fiind facuta de Alex Mitrita, Elvir Koljic si Andrei Cristea (penalti).

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi –  Stiinta se pregateste de o dubla confruntare cu Ferencvarosi, ocupanta locului 1 in Ungaria. Initial era vorba despre o singura disputa, dar cum antrenorii ambelor echipe vor sa vada jucatorii mai mult la lucru si au gasit si locatii bune pentru desfasurarea a doua meciuri-scoala, au cazut imediat de acord. Astfel, primul joc dintre Universitatea Craiova si Ferencvarosi va avea loc vineri, de la 10.00, la hotelul Rixos Premium, iar al doilea, de la ora 16.00, la Arcadia Atlantis.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Desi au fost discutii sa se ramana inca o saptamana in Turcia, intrucat vremea din Craiova este urata, Stiinta va „inchide“ cantonamentul din Antalya sambata, deoarece nici acolo lucrurile nu stau prea bine si prognoza meteo nu anunta vreo imbunatatire. Astfel, delegatia alb-albastra va parasi Antalya sambata, la ora 14.30, cu un charter, si va reveni in Banie dupa amiaza, in jurul orei 17.00, urmand ca jucatorii sa primeasca liber pana marti.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Universitatea Craiova reia meciurile oficiale duminica, 3 februarie, de la ora 20.00, cand va da piept cu FC Viitorul, la Ovidiu – Constanta.

Nu sunt probleme cu Martic si Briceag

Suporterii Universitatii Craiova au devenit agitati de miercuri seara, cand site-ul LPF indica doua litigii intocmite de clubul din Banie la adresa fundasilor Ivan Martic si Marius Ionut Briceag, asta in conditiile in care mai este foarte putin timp pana la reluarea Ligii I. Surse din cadrul clubului oltean au precizat pentru GdS ca nu trebuie sa fie nici un motiv de ingrijorare, deoarcere sunt simple actiuni procedurale, fapt confirmat si de jucatori, care au exclus orice conflict cu oficialii sau staff-ul echipei. Altfel, membrii Camerei Nationale pentru Solutionarea Litigiilor (CNSL) din cadrul FRF au acordat un al doilea termen acestei „povesti“, acesta fiind 6 februarie.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Si „satelitul“ se testeaza

Daca echipa de seniori se pregateste sa incheie lista de amicale, pentru echipa a doua a clubului Universitatea Craiova abia se deschide. „Satelitul“ Stiintei va sustine sambata, de la ora 11.00, pe stadionul „Aripile“, primul joc de verificare dupa aproximativ doua saptamani de antrenamente. Oponenta trupei pregatire de Dragos Bon va fi Juventus 1992 Bascov, ocupanta locului 14 (penultimul) din Liga a IV-a Arges.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Altfel, gruparea din Banie i-a mai imprumutat in aceste zile pe Sergiu Jurj, la Kazincbarcika Sport Club (locul 9 in liga a doua din Ungaria), si pe Alin Manea la ASU Poli Timisoara (locul 11 in Liga a II-a).

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Universitatea Craiova a sustinut sambata, la Centrul Sportiv „Arcadia“, al doilea test din cadrul stagiului de pregatire din Antalya, premergator partii secunde a campionatului din Liga I. Dupa succesul cu 2-1 din fata gruparii turce Adana Demirspor, alb-albastrii s-au impus mult mai clar sambata, scor 3-0, in fata formatiei Vorskla Poltava, ocupanta locului cinci din prima liga a Ucrainei. Golurile Stiintei au fost marcate de Alex Mitrita (’12), Elvir Koljic (’14) si Andrei Cristea (’74).

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – „U“ Craiova: Pigliacelli (’62, L. Popescu) – Martic (’46, Dimitrov), Kelic (’46, Donkor), Ferreira (’62, R. Popa), Bancu (’62, Briceag) – Cicaldau (’62, Bic), Fedele (’46, Mateiu) – Meza Colli (’46, Barbut), Mitrita (’62, Baicu), Rocha (’46, Mihaila) – Koljic (’46, Cristea).

Vorskla Poltava: Artur Sergio – Ivan, Volodymyr, Oleksandar, Ardin – Andro, Artem, Alexander, Iurii – Yehvenii, Nicolas.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – „Sunt multumit de ofensiva“
La finalul jocului, antrenorul Stiintei, Devis Mangia, a apreciat evolutia elevilor sai, dar a admis ca a fost un capitol la care echipa a „scartait“.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – „Am facut un antrenament foarte bun, asta este cel mai important in aceasta perioada. Nu m-am gandit ca sunt doar trei romani in prima repriza, asa s-a nimerit. Toti cei pe care ii am in lot sunt la fel de buni, fie ca sunt romani sau straini. Ne urmarim programul cu strictete si trebuie sa fim in forma cand incepem, acesta este obiectivul nostru de acum. Dupa, depinde de picior, dar depinde foarte mult de cap. Sunt multumit de ofensiva, dar nu cum am lucrat fazele de posesie. Daca vom juca bine si la acest capitol in curand, atunci suntem ok“, a spus Devis Mangia.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Universitatea Craiova a sustinut sambata, la Centrul Sportiv „Arcadia“, al doilea test din cadrul stagiului de pregatire din Antalya, premergator partii secunde a campionatului din Liga I. Dupa succesul cu 2-1 din fata gruparii turce Adana Demirspor, alb-albastrii s-au impus mult mai clar sambata, scor 3-0, in fata formatiei Vorskla Poltava, ocupanta locului cinci din prima liga a Ucrainei. Golurile Stiintei au fost marcate de Alex Mitrita (’12), Elvir Koljic (’14) si Andrei Cristea (’74).

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – „U“ Craiova: Pigliacelli (’62, L. Popescu) – Martic (’46, Dimitrov), Kelic (’46, Donkor), Tiago (’62, R. Popa), Bancu (’62, Briceag) – Cicaldau (’62, Bic), Fedele (’46, Mateiu) – Meza Colli (’46, Barbut), Mitrita (’62, Baicu), Rocha (’46, Mihaila) – Koljic (’46, Cristea).

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Vorskla Poltava: Artur Sergio – Ivan, Volodymyr, Oleksandar, Ardin – Andro, Artem, Alexander, Iurii – Yehvenii, Nicolas.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Urmatoarea partida amicala va fi vineri, 25 ianuarie, de la ora 16.00, adversara Universitatii Craiova fiind Ferencvarosi TC, liderul din Ungaria.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Urmatoarea partida amicala este programata vineri, 25 ianuarie, de la ora 16.00, adversara Universitatii Craiova fiind Ferencvarosi TC, liderul din Ungaria.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – „Pentru mine este un alt meci de pregatire. Daca inveti ceva bun dupa un amical, atunci e bine, daca nu, inseamna ca trebuie sa mai lucram“, a comentat strategul alb-albastrilor.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Devis Mangia a vorbit putin si pe tema tragerii la sorti din Cupa Romaniei, Universitatea urmand sa joace in sferturi cu Csikszereda Miercurea Ciuc (locul 3 in C6): „Nu stiu daca putem spune ca am avut noroc la tragerea la sorti. E normal sa spunem ca suntem favoriti, considerand ca jucam cu o echipa de Liga a III-a, dar stim ca aceasta formatie a castigat un meci cu o echipa de Liga I, a eliminat-o pe Dinamo. Avem foame de victorii! Vrem sa castigam fiecare meci, acesta este obiectivul nostru“.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – Mihaila a afirmat ca mai pregateste goluri spectaculoase
Atacantul Vali Mihaila nu a mai marcat si cu Vorskla Poltava, dupa ce a facut-o superb cu Adana, dar a avut o evolutie buna. Luat la intrebari de jurnalistii romani aflati in Antalya, atacantul de 18 ani si 1,77 metri, cotat de site-urile de specialitate la 400.000 de euro, a spus ca nu sunt prea importante victoriile din amicale si ca el exerseaza des suturile de la distanta.

VIDEO LIVE STREAM – U Craiova – Ferencvarosi – „Nu sunt foarte importante rezultatele din meciurile amicale. Noi trebuie sa facem un antrenament bun si cand incepe campionatul sa fim gata 100% cu pregatirea. Sunt la echipa mare de un an si jumatate si sunt foarte fericit. Le multumesc tuturor pentru vorbele frumoase pe care le spun la adresa mea. Eu dau tot ce pot pe teren si la antrenamente. Incerc mult la antrenamente sa marchez de la distanta, iar cu Adana am avut noroc, mi-a iesit o executie frumoasa. Sunt foarte fericit ca am marcat acel gol frumos si sper sa o mai fac si pe parcurs. Imi doresc sa luam un trofeu si anul acesta. In Cupa puteam sa picam cu orice echipa, dar daca sortii au decis Miercurea Ciuc, cu ea trebuie sa jucam, nu facem diferente. Nu stiu ce sa zic de titlu, mai e mult pana acolo. Mai sunt cinci meciuri pana la play-off si trebuie sa dam totul si sa adunam cat mai multe puncte“, a declarat Vali Mihaila.There are no comments

Add yours