universitatea craiova devis mangia interviu

VIDEO INTERVIU cu Mangia: ‘Am pierdut mult in primele 5 etape! Echipa era incompleta!’  • Devis Mangia a acordat un interviu inedit pentru Digi Sport
  • Antrenorul italian acuza voalat conducerea clubului pentru faptul ca nu a facut transferurile necesare mai repede
  • Mangia spune ca nu a fost o problema de atitudine in randul jucatorilor la inceputul campionatului, ci pur si simplu nu existau destule solutii pe banca pentru anumite posturi, dupa plecarile din varaAnul 2018 a fost cel mai bun din cariera de antrenor pentru Devis Mangia si cel mai bun pentru fotbalul craiovean din ultimii 25 de ani: Cupa Romaniei, locul 3 si un rezultat de egalitate cu puternica Leipzig. Acestea sunt reperele din palmaresul antrenorului italian, dar si al jucatorilor din banie.

‘Am facut o performanta foarte buna dar si acum suntem pe locul 3 si e foarte bune. Nu schimbau nimic pentru Europa League transferurile venite ulterior la Craiova, dar cred ca am pierdut primele 5 etape. A fost o echipa incompleta, nu a fost vorba de atitudine sau motivatia jucatorilor, dar aveam probleme de solutii in teren.

Este normal sa mai schimb cate ceva. Ramane de vazut daca trebuie gasite solutii mai bune, pentru tot, pentru jucatori, pentru club. Pot sa vina jucatori sau mai pot pleca.

ACCESEAZA AICI prima promotie eMAG din acest an!Eu apar baietii mei din toate punctele de vedere. Baietii m-au sustinut tot timpul.

Eu cred ca nu exista o persoana care sa participe intr-o competitie si sa nu vrea sa castige, dar pana acum nu a fost un moment adevarat sa vorbim de acest lucru. Vom vedea in februarie, martie.

Pentru toti suporterii care sunt alaturi de echipa noastra: SARBATORI FERICITE.’, a spus Devis Mangia la interviu.There are no comments

Add yours