andrei ivan

VIDEO Andrei Ivan a inscris doua goluri la primul sau meci oficial pentru Rapid Viena

• Andrei Ivan se afla deja la al 3-lea gol pentru echipa la care s-a transferat in aceasta vara, Rapid Viena
  • Jucatorul a inscris in primul meci oficial intr-o competitie doua goluri
  • Andrei le-a aratat si Austriecilor felul sau acrobatic de a se bucura la inscrierea unui gol

Rapid Viena a castigat fara nicio emotie primul meci al sezonului – a invins cu 5-0 in deplasare in Cupa Austriei pe FC Kufstein, echipa aflata in liga a 3-a. Meciul a fost unul excelent pentru Andrei Ivan, cel care a deschis si a inchis tabela.

Mai intai, Ivan a deschis scorul inca din minutul 5 dupa ce a scapat singur cu portar. Berisha si Knasmullner au marcat pana la pauza, pentru ca Schwab sa duca scorul la 4-0 in minutul 58. Ivan a reusit apoi dubla in minutul 62 dupa o faza superba a unui coleg.

Andrei Ivan, dubla la debutul pentru Rapid Viena, a fost integralist in meciul din Cupa Austriei

Andrei Ivan, dubla la debutul pentru Rapid Viena, a inchis tabela in meciul cu FC Kufstein. Al doilea gol al atacantului roman a venit in minutul 63, cand formatia din capitala Austriei conducea, scor 4-0. Fotbalistul de 21 de ani a profitat de o pasa primita in fata portii si l-a invins cu usurinta pe portarul adversarilor. In meciurile din pregatiri, Andrei Ivan a reusit un gol in amicalul cu Mostvirtel, castigat de vienezi, scor 14-0. Fotbalistul roman a fost integralist in partida din primul tur al Cupei Austriei.