ironie

Universitatea Craiova – mesaj oficial simplu = doua intepaturi. Cui sunt adresate  • Universitatea Craiova a pus in vanzare biletele pentru meciul cu CFR, primul de acasa din 2019
  • In mesajul banal postat pe site-urile de socializare, clubul a reusit sa strecoare doua intepaturi
  • In primul rand o ironie la adresa FCSB, care nu e neaparat inspirata, dar si o plangere subtila legata de ora la care a fost programata partida‘Stiinta a pus in vanzare #BILETELE pentru „socul” acestui mini-retur ce va avea loc duminica, 10 februarie, ora 21:00. Cu siguranta ca principala contracandidata a Universitatii Craiova in batalia pentru primul titlu dupa 2️⃣8️⃣ de ani, Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA, va avea parte de o primire infernala in #VulcanulDePeOblemenco. Nu stim cat va fi temperatura afara, dar pe gazon si in tribune va ajunge la punctul de fierbere’, acesta este mesajul postat de club pe site-urile de socializare.Ironia numarul 1

Toata presa centrala a sesizat si a publicat articole despre ironia din acest mesaj: ‘principala contracandidata a Universitatii Craiova in batalia pentru titlu, CFR’. Din acest mesaj se subintelege ca doar Craiova si CFR s-ar bate pentru titlu. Ar putea fi si o eroare de concepere a mesajului, insa cel mai probabil a fost doar o ‘soparla’ introdusa pentru un razboi cu FCSB. Nu e cea mai inspirata idee, nu aduce nici vreun plus clubului nostru aceasta ironie gratuita.

Ironia numarul 2

‘Nu stim cat va fi temperatura afara’ – chiar daca cei de la club nu o spun explicit, suporterii s-au plans in zeci de comentarii de programarea proasta a meciului cu CFR si nu e prima oara cand Craiova e dezavantajata in acest sens. Craiova aduce cei mai multi suporteri la stadion, insa programarile facute de LPF si televiziuni duc meciurile de acasa intotdeauna in zile de duminica sau luni, atunci cand suporterilor le e mai greu sa vina la stadion pentru ca urmeaza o zi de lucru. Ca si cum nu era suficient, meciul cu CFR se desfasoara de la ora 21, ce mai tarzie ora de desfasurare pentru un meci din Liga 1, duminica, in sezonul rece cand probabil vom avea temperaturi cu minus.There are no comments

Add yours