Universitatea Craiova scandal arbitraj

Universitatea Craiova declanseaza un scandal monstru chiar inainte de meciul cu Astra  • Clubul Universitatea Craiova a publicat un comunicat de presa devastator cu 24 de ore inainte de partida oficiala cu Astra.

 

  • In comunicatul de presa, pe care il redam integral, mai jos, arbitrul delegat la meciul cu Astra este spulberat cu acuzatii devastatoare privind un meci de acum 4 ani de zile

Avand in vedere ca Universitatea Craiova pune presiune pe arbitraj prin acest comunicat de presa, ne intrebam, intr-un sondaj pe pagina de facebook a Fan Clubului nostru, daca este potrivita publicarea acestor acuze inainte de meci sau ar putea sa ne influenteze negativ jocul, incrancenarea, agresivitatea si tensiunea din meci.Iata comunicatul oficial al clubului Universitatea Craiova:

“Delegarea domnului Tudor la partida cu Astra, un act de sfidare la adresa întregii Oltenii

Am luat act cu indignare și revoltă de delegarea domnului Alexandru Tudor la primul meci al Universității din playoff, chiar la Craiova, cu Astra.

Dl. Tudor a făcut praf mai multe meciuri ale Științei, influențând decisiv rezultatul unor partide cruciale, cum ar fi cea jucată cu Steaua în chiar ultimul meci de pe fostul ”Central” (când un penalty inventat de numitul domn arbitru a scos Craiova din competiție și a stricat sărbătoarea unei regiuni întregi).

Având în vedere toate aceste antecedente, precum și numeroasele proteste și luări de poziție ale clubului nostru împotriva prestațiilor domnului arbitru, de-a lungul timpului, considerăm delegarea lui o ofensă la adresa tuturor suporterilor olteni, ba chiar un gest inconștient, dacă ne gândim la ostilitatea cu care va fi primit de un stadion întreg, fapt ce ar putea strica tot spectacolul fotbalistic la care toată lumea (noi, adversarii noștri și, sperăm, forurile fotbalistice interne) spera.

Reamintim tuturor că oficialii Universității, spre deosebire de cei ai rivalilor, au avut mereu poziții decente și îngăduitoare la adresa arbitrajelor deseori potrivnice din acest sezon. Pentru că știm și admitem că orice om poate să greșească. Doar că sunt și oameni care greșesc atât de des și atât de unidirecțional încât, cu tot respectul, nu mai putem avea încredere în probitatea profesională a domnului Tudor.

Nu am cerut și nu vom cere niciodată tratament preferențial, cerem doar să fim tratați corect și sportiv, iar delegarea de astăzi este (și ne măsurăm bine cuvintele) o bătaie de joc la adresa fotbalului și la adresa Universității Craiova, în egală măsură.”, se mentioneaza in comunicatul oficial al Universitatii Craiova.
There are no comments

Add yours