Un junior de 19 ani nu primeste sanse la Craiova, in acest sezon! A fost imprumutat la Dunarea Calarasi

• Desi in acest sezon Craiova va fi nevoita sa promoveze cativa juniori, Lucian Buzan nu se numara printre ei
  • Tanarul nostru fundas a fost imprumutat la nou promovata Dunarea Calarasi
  • Astfel, jucatorul va avea ocazia sa joace cel putin doua meciuri impotriva echipei sale de suflet: Universitatea

Universitatea Craiova are cativa tineri de perspectiva in lot, dar care nu pot bifa minute in noul sezon, iar clubul a decis sa-i imprumute pentru a putea juca mai mult.

Lucian Buzan (19 ani) fost imprumutat de Craiova pana in vara viitoare la nou promovata Dunarea Calarasi. „Gatusso” a debutat in Liga 1 in meciul disputat de Universitatea Craiova, la Brasov, impotriva celor de la Sepsi Sf. Gheorghe. Acesta a jucat 3 minute in meciul castigat de alb-albastrii cu scorul de 3-2.

Buzan a impresionat sezonul trecut la echipa secunda a Universitatii, fiind unul dintre principalii marcatori ai echipei.