trasn

TRANSFERURI. Cum sta Craiova la transferuri fata de contracandidatele la titlu



  • Multi suporteri ai Craiovei se plang de lipsa de transferuri la echipa, in aceasta perioada
  • Pentru a vedea mai clar situatia, iata o ancheta marca GSP cu situatia tuturor transferurilor de la echipele din Liga 1
  • Oficialitatile Universitatii sustin ca mai sunt asteptate cateva sosiri la echipa in perioada urmatoare
  • Tricouri si echipament sportiv cu echipa favorita gasiti la promotie AICI.



S-a dat startul la perioada de transferuri din pauza competitionala! Cluburile din Liga 1 se intaresc in vederea startului sezonului.

CFR CLUJ
Antrenor: Edward Iordanescu (nou)
Veniri: Tambe (Adana Demirspor), A. Radu (Aris Limassol), Males (Rijeka), Lang (Dijon), De Luca (Virtus Entella)
Plecari: M. Coman (U Cluj), Luchin (Viitorul), Dodoi (Sepsi), Al. Vlad (FC Voluntari), Nouvier (Sepsi), L. Rus (Poli Iasi)

FCSB
Antrenor: Nicolae Dica (confirmat)
Veniri: Morutan (Botosani), Qaka (Poli Iasi)
Plecari: V. Gaman (Al-Shabab), Budescu (Al-Shabab), Alibec (Al-Shabab), Vl. Achim (Viitorul), Vl. Mihalcea (FC Voluntari), Larie (Tobol), Stancioiu, A. Jorge (contracte expirate)

U CRAIOVA
Antrenor: Devis Mangia (confirmat)
Veniri: Pigliacelli (Pro Vercelli), Cicaldau (Viitorul)
Plecari: Baluta (Slavia Praga), Screciu (Genk), M. Roman II (FC Botosani), Popov (TSKA), Mazarache (Chiajna), Buzan (Calarasi), Gustavo (Liaoning), St. Draghici (Sepsi), A. Santos (contract reziliat)



VIITORUL
Antrenor: Gheorghe Hagi (confirmat)
Veniri: Ed. Florescu (CS Mioveni), Vl. Achim (FCSB), Luchin (CFR), Houri (Lens), Bajan (Pandurii), Tara (Sirineasa)
Plecari: Cr. Ganea (Bilbao), T. Capusa (U Cluj), R. Banica (ASU Poli), Twumasi (U Cluj), D. Dumitrescu (U Cluj), Cicaldau (Craiova)

ASTRA
Antrenor: Marius Maldarasanu (nou)
Veniri: Llullaku (Virtus Entella), N. Rosu (Levski), R. Crisan, Boboc (Hermannstadt)
Plecari: Dandea (Hermannstadt), Seto (contract expirat)

POLI IASI
Antrenor: Flavius Stoican (confirmat)
Veniri: P. Petre (Dinamo), Gallego (At. Saguntino), Sanoh (Crawley Town), L. Rus (CFR Cluj)
Plecari: Qaka (FCSB), Jagodinskis (Ventspils), Taciuc (CSM Resita), Platini (Sanat Naft), Jo (Sheriff), Kelava (Inter Zapresic), Gavrila (Valletta), Moisi (contract expirat)

DINAMO
Antrenor: Florin Bratu (confirmat)
Veniri: Sg. Popovici (Gaz Metan), M. Axente (FC Botosani), Sorescu (ASU Poli)
Plecari: Monroy (Calarasi), P. Petre (Poli Iasi), Palici (Sheriff), I. Popescu, (Chindia), Romera, Marici, Nemec, Nica, Torje, Branescu (contracte expirate)

FC BOTOSANI
Antrenor: Costel Enache (confirmat)
Veniri: Papa (Lushnja), M. Roman II (Craiova), Patache (Chiajna), Aristidis (Kerkyra)
Plecari: Morutan (FCSB), Cucu (Calarasi), Plamada (Petrolul), Axente (Dinamo), Golubovici, Cobrea, Tincu, Ungurusan, Acsinte, Musat (contracte expirate)

SEPSI SF. GHEORGHE
Antrenor: Eugen Neagoe (confirmat)
Veniri: Covici (Apollon Smyrni), Dodoi (CFR), Fl. Stefan (Juventus), Velev (Slavia Sofia), Gabriel (Gil Vicente), St. Draghici (U Craiova), Vasvari (Poli Timisoara), Jankovici (Sutjeska Niksic), Jovanovici (Lahti), Nouvier (CFR)
Plecari: Ghinga (Petrolul), Gorrin (Motherwell), Petrovikj (Osijek), P. Petre (Dinamo), Filipe Oliveira, Dalmau, Ross, Al. Chirita (contracte expirate)

GAZ METAN
Antrenor: Mihai Teja (nou)
Veniri: Batista (Libolo), Diallo (liber), N. Lopes (Madeira), S. Lupu (Hermannstadt)
Plecari: S. Lupu (FC U Craiova), Sg. Popovici (Dinamo), Rondon (Ever Bright), Fytanidis, Fioretos (contracte expirate)

CHIAJNA
Antrenor: Ionut Badea (confirmat)
Veniri: G. Matei (Termalica), M. Leca (Juventus), Ivanovici (FC Voluntari), Gorobsov (Miami United), Mazarache (Craiova), Ghislain (liber)
Plecari: Isvoranu (Petrolul), Patache (Botosani), Enza-Yamissi, Bud, Babici (contracte expirate)

FC VOLUNTARI
Antrenor: Daniel Oprita (nou)
Veniri: Draghia (Juventus), Wallace (Juventus), Al. Ciucur (Poli Timisoara),, Al. Vlad (CFR Cluj), Zgablici (Istra), N. Vasile (ASU Poli), Gavrilas (Juventus), Vl. Mihalcea (FCSB), Artabe (Ermis), Sesar (Juventus), Belahmeur (US Avranches)
Plecari: Ivanovici (Chiajna), Minca (Kisvárda), Cazan (Petrolul), Fl. Cernat, Sanmartean, Balauru, Balaur, Novac, L. Marinescu, Ad. Voicu (contracte expirate)

DUNAREA CALARASI
Antrenor: Dan Alexa (confirmat)
Veniri: D. Ipsas (Sirineasa), Gligorov (Sileks), Cucu (Botosani), Honciu (Sirineasa), Monroy (Dinamo), Straton (Poli Timisoara), Seroni (Poli Timisoara), Buzan (Craiova), Mediop (Ripensia), Danciu (Otelul), Keyta (Chambly)
Plecari: Spehar (Kukesi), Tomozei, C. Rus, Mardare, Al. Avram, St. Paun, Fl. Muntean, C. Cristea, B. Vasile, B. Manole (contracte expirate)

HERMANNSTADT
Antrenor: Alexandru Pelici (confirmat)
Veniri: Tsoumou (Ermis Aradippou), R. Zaharia (Ermis Aradippou), Dandea (Astra), N’Kololo (Caen), Antonov (Rudar Velenje)
Plecari: Surugiu (Craiova), R. Crisan (Astra), S. Lupu (Gaz Metan), Boboc (Astra), M. Stancu (Gaz Metan), Danci (contract expirat)



There are no comments

Add yours