gruppo

Super Cupa Romaniei. Analiza lotului+declaratii: Mangia nu se poate baza pe Martic, Kelic si Rossi  • Universitatea Craiova disputa astazi meciul de Super Cupa Romaniei
  • Echipa noastra are sansa de a castiga cel de-al doilea trofeu din istoria recenta
  • Mangia este pus fata in fata cu cea mai puternica echipa din Romania
  • Tricouri si echipament sportiv cu echipa favorita gasiti la promotie AICI.Cei de la Gruppo-Maxima au facut o scurta analiza a lotului pe care il avem pentru meciul de Super Cupa.

“Ok, jucam cu, probabil, cea mai puternica echipa din liga 1 in acest moment. In astfel de meciuri, de multe ori diferenta se face cu inima. Asta asteptam de la meciul de maine!Mangia a anuntat ca nu se va baza pe Martic si Rossi, iar Kelic este incert. Alex este noul capitan al echipei, lucru asteptat … este cel mai valoros jucator din prima liga, cel mai bine cotat! Arbitru – Radu Petrescu.

Supercupa – meci foarte greu, suporterii pot face diferenta!
Mitrita, noul capitan al Universitatii CraiovaIordanescu : “Antrenez cel mai bun lot de jucători din România, dar avem în faţă o echipă omogenă, care are o identitate clară, antrenată de un tehnician pe care-l stimez foarte mult, care şi-a pus amprenta pe tradiţia acestui club şi a reuşit să facă lucruri frumoase”

Mangia: „Va fi un meci foarte dificil, cu o echipă foarte bună, care posedă jucători puternici. Anul trecut aveam alte caracteristici, s-au schimbat, fiindcă ne-au plecat jucători. Nu cred că vor mai pleca alţii, doar vor veni. Avem o echipa buna, perioada de mercato este lunga, avem timp sa ne mai intarim. Avem nevoie de suporteri, sunt convins ca vor fi alaturi de noi.”„Jucăm cu campioana, va fi un meci greu, dar ne-am pregătit bine în cantonamentul de vară şi sperăm să câştigăm Supercupa. Vrem să ne batem pentru acest trofeu.

Mitrita: ” Jucăm cu campioana, va fi un meci greu, dar ne-am pregătit bine în cantonamentul de vară şi sperăm să câştigăm Supercupa. Vrem să ne batem pentru acest trofeu. Nu este o presiune în plus pentru mine că am rămas la echipă după ce au plecat Gustavo şi Băluţă. Sunt doar de un an la Craiova, nu mă gândesc să plec nici anul următor, mă simt bine acasă”.There are no comments

Add yours