gusti

Marcel Popescu lamureste situatia lui Gustavo: ‘Nu este un secret! N-am incercat sa fortez nota’  • Schimbare de atitudine pentru presedintele Universitatii. Marcel Popescu a vorbit deschis despre situatia transferurilor
  • Dupa ce initial nu a comentat pe marginea posibilei plecari a lui Gustavo, acum a revenit cu explicatii foarte lamuritoare
  • Gustavo a avut o oferta directa din China, iar clubul nostru a respectat decizia jucatorului
  • Tricouri si echipament sportiv cu echipa favorita gasiti la promotie AICI.”Situatia lui Gustavo este o situatie atipica, in general, dar frecvent intalnita la jucatorii aflati in ultimul an de contract. Gustavo, fiind unul dintre golgheterii echipei, a atras atentia mai multor cluburi. Cei din China s-au miscat mai repede si au facut oferta direct jucatorului, prin impresar, o oferta. Nu este un secret, pe un an si jumatate 1,2 milioane de euro net. Asta inseamna 800.000 de euro net pe sezon. Nici n-am incercat sa fortez nota si sa-i cerem lui Gustavo sa semneze cu noi un alt contract, pentru ca n-ar fi fost onest atat timp cat el a primit direct aceasta oferta din China.

L-am inteles, i-am multumit. Acum, probabil intr-o zi sau doua, asa cu v-am obisnuit, pe site-ul clubului va aparea si oficial. Nu apare in momentul de fata, pentru ca nu sunt tratative finalizare si depinde de un control medical care da sau nu unda verde transferului”, a declarat Marcel Popescu la Telekom Sport.U Craiova a ramas in aceasta vara fara doi dintre cei mai importanti jucatori din sezonul trecut: Baluta si Screciu, vanduti la Slavia Praga, respectiv la Genk. Insa castigatoarea Cupei Romaniei se pregateste de o noua despartire. Gustavo, unul dintre golgheterii echipei, a primit o oferta extrem de tentanta de la Liaoning – China – club care-i ofera un salariu de 800.000 de euro pe sezon.

Gustavo se afla in ultimul an de contract, iar Marcel Popescu spune ca U Craiova n-a avut cum sa concureze cu salariul pe care chinezii i l-au oferit lui Gustavo. Presedintele lui U Craiova spune ca transferul inca nu este finalizat, dar sunt sanse mari sa se faca.

 There are no comments

Add yours