marcel popescu

Marcel Popescu, criticat: ‘Delireaza pe ecrane’  • Marcel Popescu a fost criticat de jurnalistii de la 3minute.net pentru o declaratie facuta la DigiSport
  • Conducatorul de la Craiova a lasat sa se inteleaga ca echipa noastra ar avea anumite intelegeri cu Poli Iasi
  • Din pacate, declaratia neclara a fost imediat interpretata, aducand suspiciuni nefondate asupra echipei noastre‘Marcel Popescu a contactat o viroza puternica si delireaza pe ecrane’, a titrat 3minute.net.

‘Dupa declaratiile aiuritoare ale presedintelui Universitatii Craiova, oamenii de fotbal se intreaba daca Rotaru are actiuni la Poli Iasi.
Marcel Popescu, cu o voce greu de recunoscut din cauza racelii, a spus ca Universitatea Craiova si Poli Iasi se vor ajuta reciproc, determinandu-i pe cei prezenti in studioul DigiSport sa se intrebe daca se face referire si la punctele din play-off, in cazul in care Iasiul va ajunge in top six. Interventia lui Marcel Popescu i-a lasat masca pe oamenii de fotbal din platoul lui Vali Moraru. Moderatorul, mai in gluma, mai in serios, catre Dinu Gheorghe: “Domne, Craiova are si ceva actiuni pe la Iasi?” Fostul presedinte al Rapidului, uimit: “Chiar asa. De ce-ar trebui sa ajute Craiova Iasiul?”’,  au mai scris cei de la 3minute.net, revoltati.Marcel Popescu: “Cooperativa, combinatii, Bistrita, au fost odata!”
Conducatorul oltenilor a ajuns sa vorbeasca de cooperative si combinatii: “Vrem sa avem cu o alta echipa crescuta in acelasi spirit studentesc, intr-un oras universitar, care are aceleasi culori cu noi, o relatie buna, iar daca unul dintre cluburi are nevoie de ceva, iar celalalt poate sa ii ofere acel ceva, sa ii ajutam… Nu se poate interpreta, s-au dus vremurile. Pai ce sa facem, sa ne dam in cap? Timpurile alea sunt apuse, cooperativa, combinatii, Bistrita au fost odata ca niciodata. Noi facem transparent. Daca schimbul asta s-ar fi intamplat cu o echipa care era deja calificata in play-off puteam da nastere la speculatii”.

Poli Iasi este pe locul 9 in clasament, la 3 puncte de pozitia a sasea care merge in play-off. Mangia are acum doua varfuri autentice. Cum poate ramane fara niciunul!There are no comments

Add yours