mangia

Mangia a identificat motivul pentru care ratam penalty-uri: ‘Nu cred ca e vorba de antrenament!’  • Devis Mangia este si el dezamagit de numarul mare de penalty-uri ratate in acest sezon
  • Antrenorul Craiovei spune ca nu e vorba de lipsa de antrenament, ci e o problema de concentrare
  • Pana acum, Craiova a ratat 5 penalty-uri si a pierdu 4 puncte clare din acest motiv“Este o problema, nu cred ca este problema de antrenament. Este un numar destul de mare. Cand echipa rateaza 5 penalty-uri, sunt puncte multe”, a spus Devis Mangia.

Mangia a putut fi vazut imediat dupa acordarea penalty-ului cum le facea semne jucatorilor sa fie calmi, sa nu se entuziasmeze prea devreme. Antrenorul parea ca stie si se teme de problema psihologica pe care o are echipa noastra in fata acestor momente.Universitatea Craiova s-a despartit, in aceasta saptamana, de Alexandru Mitrita, care a plecat la New York City, in MLS. Mangia e convins ca echipa va arata bine si fara Mitrita.

“Echipa nu a inceput asa de bine, dar dupa am controlat meciul, am avut ocazii. A fost o idee pe care am pregatit-o si in cantonament. Echipa cunoaste 2-3 sisteme de joc. Stilul de joc este la fel, ceea ce poate fi diferit ar fi pozitia lor din teren. Dacam vor fi solutii bune pentru noi, sigur ca nu sunt probleme. Eu nu vorbesc de jucatorii altor echipe. In Romania sau in strainatate sunt jucatori buni. Duminica avem un meci interesant, vom vedea ce se va intampla duminica”, a mai spus Mangia.There are no comments

Add yours