ivan

Inca 100.000 de euro de pe urma lui Andrei Ivan  • Andrei Ivan a fost vandut anul trecut pe o suma record pentru Universitatea Craiova: 3 milioane de euro
  • jumatate de milion de euro, insa, au trebuit sa mearga spre echipa Sporting Pitesti, cea care pastrase un procent din valoarea jucatorului
  • Banii au fost livrati in doua transfe, urmand ca Universitatea Craiova sa achite in acest sezon inca 100.000 de euro
  • Trei zile de lichidari de stocuri la eMAG. Promotia o  gasesti AICI.Andrei Ivan inca mai produce bani pentru echipele din Romania, desi a fost transferat in urma cu un an. Sporting Pitesti se pregateste sa mai incaseze de la Universitatea Craiova o transa de 100.000 de euro din transferul de 3 milioane de euro al lui Ivan la Krasnodar, Intre timp, Ivan a fost si imprumutat de la Krasnodar la Rapid Viena, pentru un sezon.Contactat de catre FANATIK.RO, Tanase Dima, presedintele clubului Sporting Pitesti, a confirmat informatia respectiva si ne-a dezvaluit in ce stadiu se afla acum Mihai Rotaru cu plata catre pitesteni. “Noi am avut pastrat un numar anume din procentele unui eventual transfer al lui Andrei Ivan la o alta formatie. Insa suma pe care trebuia sa o primim de la domnul Rotaru nu trebuia sa fie mai mica de 300 de mii de euro. Astfel ca, dupa acest transfer al lui Ivan la Krasnodar, Sporting Pitesti a trebuit sa primeasca suma de 500.000 de euro.

Momentan, Mihai Rotaru ne-a achitat 400.000 de mii de euro, iar pana la inceputul lunii august dansul trebuie sa ne mai dea 100.000 de euro plus TVA. Totul este in grafic, iar domnul Rotaru este un patron care isi respecta intelegerile fata de noi. Nu am avut nici o problema, iar banii pe care trebuie sa ii primim pana la inceputul lunii august sunt foarte importanti pentru o scoala noastra de fotbal. Nu este nici un secret ca noi existam datorita domnului Nicolae Badea. Dansul este cel care se ocupa absolut de tot ce inseamna Sporting Pitesti, iar daca dansul nu s-ar ocupa de finantare atunci ne este destul de greu sa producem fotbalisti”, a spus Tanase Dima.There are no comments

Add yours