contra

Echipa de start a Romaniei cu Insulele Feroe! Ce jucatori ar putea sa foloseasca selectionerul  • Cosmin Contra are in fata un meci mai dificil decat pare la prima vedere contra celor de la Insulele Feroe
  • Selectionerul va incerca sa arunce echipa noastra in atac inca de la inceputul meciului pentru a rezolva partida
  • Cu toate astea, Mitrita ar putea sa nu intre din primul minut. Bancu insa nu are inlocuitor, iar daca accidentarea sa din meciul trecut nu e grava, va juca din nou 90 de minuteCum poate arata Romania contra Insulelor Feroe (4-4-2)
Tatarusanu – Benzar, Sapunaru, Moti, Bancu – Chipciu, Marin, Hagi, Stanciu (Deac) – Keseru, Puscas

Cum a inceput Romania la 1-2 cu Suedia (4-3-3)
Tatarusanu – Manea, Sapunaru, Grigore, Bancu – T. Baluta, Marin, Stanciu – Chipciu, Puscas, Mitrita.Avand in vedere debutul din Suedia, cu greselile asumate, selectionerul e pregatit sa schimbe fata nationalei pentru partida de marti seara de pe „Dr. Constantin Radulescu” din Cluj, contra nationalei din Insulele Feroe. Pentru ca victoria e vitala, iar adversarul e mult mai accesibil, Contra va renunta la un mijlocas defensiv, anume la Tudor Baluta.

Se va juca probabil 4-4-2, cu doua varfuri autentice. Iesirea unui distrugator va face loc unui mijlocas de creatie, iar acesta ar putea fi Ianis Hagi. Se anunta o linie de mijloc cu Razvan Marin, Alex Chipciu, Nicolae Stanciu si Ianis Hagi.There are no comments

Add yours