Doi antrenori din Liga 1 si doi secunzi de la Nationala, in tribune la amicalul Craiovei

• Craiova e foarte urmarita la amicalurile din Turcia
  • Spectatori de lux in tribune
  • Jucatorii sunt monitorizati atat de echipele rivale, cat si de staff-ul Nationalei

SPIONI IN TRIBUNA
La amicalul cu Poltava, Craiova a fost spionata de rivale. Gica Hagi, antrenorul Viitorului, si Toni Conceicao, tehnicianului CFR-ului, au fost in tribuna. „Regele” a stat doar pana la pauza.

De asemenea, secunzii nationalei Romaniei, Ionel Gane si Adrian Mihalcea, au fost si ei la meci.

U Craiova s-a impus si in al doilea amical al cantonamentului, 3-0 cu Vorskla Poltava, echipa care remizase cu CFR Cluj, 0-0.

Alexandru Mitrita, vedeta oltenilor a deschis scorul. Mijlocasul ofensiv a marcat in minutul 11, dupa ce l-a lobat pe portarul advers din 10 metri. Dupa aceea a venit randul atacantilor sa marcheze. Elvir Koljici a inscris in minutul 13 cu un sut de la marginea careului. Scorul final l-a stabilit Andrei Cristea, in minutul 74, din penalty.

U Craiova: Pigliacelli- Martic, Kelici, Tiago, Bancu – Meza Colli, Fedele, Cicaldau, Mitrita – Rocha, Koljici

„Am facut un antrenament foarte bun. Acest lucru e cel mai important acum. Avem jucatori buni. Obiectivul e sa fim la fel de proaspeti si in meciurile oficiale. Da, Hagi a venit si ne-a urmarit. Ieri am urmarit eu meciul Viitorului cu Rubin. E ceva normal. Avem foame de victorii. Eu imi laud toti jucatorii. Toti sunt importanti.

Sunt multumit de ofensiva, dar nu-mi place cum ne-am comportat cand nu am avut posesia”, a declarat Devis Mangia dupa meci.