jucator

Craiova vrea sa TRANSFERE un jucator de 29 de ani din liga a 3-a din Italia  • Universitatea Craiova negociaza aducerea unu fundas central din Italia, in varsta de 29 de ani
  • Gianmarco Ingrosso joaca la Pisa si se pare ca a mai purtat si in trecut negocieri cu clubul nostru
  • Fundasul a mai evoluat la Lecee, Paganese, L Aquila, Tuttocuoio și Matera
  • Cu ocazia Finalei Campionatului Mondial, eMAG are o promotie speciala. O gasesti AICI.U Craiova vrea sa il transfere pe Gianmarco Ingrosso, fundasul central italian de la Pisa. Oltenii au mai negociat in trecut pentru aparator pe vreme cand fotbalistul evolua la Matera, in Serie C, dar nu au ajuns la o intelegere. Presa italiana, citata de 3minute.net, sustine ca pentru transferul jucatorului se bat trei formatii: Salernitana, Brescia si Craiova.Cel mai probabil, dupa ce a pierdut SuperCupa, chiar pe Ion Oblemenco, patronul Craiovei si-a dat seama ca trebuie sa faca unele mutari la echipa. Mangia si-ar mari grupul de fotbalisti italieni, dupa Rossi si Pigliacelli.

La varsta de 29 de ani, Gianmarco Ingrosso este cotat de transfermarkt la suma de 225.000 de euro. Pana sa ajunga la Pisa, fotbalistul a mai evoluat la Lecee, Paganese, L Aquila, Tuttocuoio si Matera.There are no comments

Add yours