16

Craiova – Vorskla – Ce jucatori a ‘rulat’ Mangia in fiecare dintre reprize  • Mangia experimenteaza foarte mult in amicalele din Turcia
  • Koljic a revenit in teren dupa o accidentare usoara si a si inscris
  • Mitrita si Andrei Cristea sunt ceilalti marcatoriStiinta merge ceas in meciurile amicale si obtine in mod categoric cea de a doua victorie consecutiva din cantonamentul din Antalya. „Leii” lui Mangia au invis formatia FC Vorskla Poltava cu scorul de 3 – 0, prin reusitele lui Mitrita, Koljic si Cristea.

Data: 19.01.2019

Ora: 16:00 (17:00 – ora Turciei)

Stadion: Centrul sportiv Arcadia

Competitie: Amical

Goluri: Mitrita (min. 12), Koljic (min. 14) si Cristea (min. 74)Universitatea Craiova: Pigliacelli (Popescu, min. 62) – Martic (Dimitrov, min. 46), Kelic (Donkor, min. 46), Tiago (Popa, min. 62), Bancu (Briceag, min. 62) – Cicaldau (Bic, min. 62), Fedele (Mateiu, min. 46) – Meza Colli (Barbut, min. 46), Mitrita (Baicu, min. 62), Rocha (Mihaila, min. 46) – Koljic (Cristea, min. 46).

FC Vorskla Poltava: 35. Artur Sergio – 22. Ivan, 17. Volodymyr, 33. Oleksandar, 44. Ardin – 41. Andro, 10. Artem, 7. Alexander, 26. Iurii – 79. Yehvenii, 14. Nicolas.

Alb-albastrii din Banie au iesit motivati in dreptunghiul verde si au dominat aceasta disputa cap-coada. Dupa doar 12 minute de joc, capitanul Universitatii l-a ridiculizat pe goalkeeperul advers printr-un lob de senzatie si a deschis scorul. Pasa decisiva a venit de la bosniacul Koljic, cel care dupa doar doua minute de la reluare si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor. Varful Cristea a executat impecabil lovitura de la unsprezece metri din minutul 74 si ajunge la al doilea meci consecutiv in care inscrie pentru „juveti”. 3 -0 scor final si Stiinta se impune categoric in fata echipei din Ucraina.

Urmatoarea partida amicala va fi vineri, 25 ianuarie 2019, de la ora 16:00 (17:00 – ora Turciei). Adversara echipei noastre va fi Ferencvarosi TC, ocupanta locului 1 in Ungaria.There are no comments

Add yours