craiova

Clubul Universitatea Craiova multumeste tuturor suporterilor din tribune si de acasa!  • Universitatea Craiova transmite un mesaj oficial catre toti suporterii
  • Clubul le multumeste pentru sustinerea fantastica si mobilizarea exemplara
  • Peste 5000 de suporteri olteni au fost in tribunele Arenei Nationale la meciul cu FCSBMeci nebun pe Arena Nationala, incheiat cu victoria ros-albastrilor, scor 3 – 2. Pentru echipa noastra au marcat goalkeeperul Pigliacelli si Barbut.

Data: 24.02.2019

Ora: 20:00

Stadion: Arena Nationala, Bucuresti

Competitie: Liga 1 Betano (Etapa a 25-a)

Goluri: Hora (min. 27 & 84) si Filip (min. 48) / Pigliacelli (min. 39) si Barbut (min. 46)FCSB: Balgradean – Benzar, Balasa, Planic, J.Morais – Pintilii, Filip – Man, Tanase, Coman – Hora. Rezerve: A. Vlad, Nedelcu, Gnohere, Rusescu, M. Roman, Fl. Matei, Teixeira
Antrenor: Mihai Teja

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Martic, Tiago, Kelic, Briceag – Fedele (Bic, min. 78), Cicaldau – Barbut (Fortes, min. 89), Rocha, Bancu – Koljic. Rezerve: Popescu, Donkor, Dimitrov, Bic, Mihaila, Cristea, Fortes
Antrenor: Devis Mangia

Arbitri: Marius Avram (Bucuresti) / Asistenti: Mircea Orbulet (Bucuresti), Sebastian Gheorghe (Suceava) / Rezerva: Catalin Popa (Pitesti) / Observator: Alexandru Deaconu (Bucuresti)

Peste 5.000 de suporteri olteni au infruntat frigul si cei 250 de km pentru ai alaturi de favoritii lor in „socul” etapei cu numarul 25 dintre FCSB si Universitatea Craiova. Trupa lui Teja a deschis prima scorul prin lovitura de cap al lui Hora, iar replica alb-albastrilor a venit in minutul 39. Goalkeeperul Pigliacelli l-a invins pe Balgraden de la punctul cu var. 1 – 1 la pauza.

Barbut a adus Stiinta in avantaj la doar doua minute de la reluare printr-un sut din interiorul careului. Filip a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj printr-o executie din interiorul careului. Acelasi Hora i-a adus pe ros-albastri in avantaj, reusind sa-l invinga pe Pigliacelli din lovitura de la unsprezece metri. 3 – 2 scor final.

Clubul Universitatea Craiova multumeste tuturor suporterilor care au fost alaturi de alb-albastri, atat din tribunele Arenei Nationale, cat si din fata micilor ecrane.There are no comments

Add yours