dobre

Cine este noul crainic de pe Oblemenco: ‘Nu voi putea tine cu alta echipa decat Petrolul Ploiesti’  • Adi Dobre este noul crainic de pe stadionul Ion Oblemenco
  • Jurnalistul a anuntat pe blogul personal despre noua sa functie de la Craiova si isi marturiseste simpatia pentru clubul nostruMulti poate nu au observat, incepand cu primul meci din noul campionat avem un crainic nou la stadion. Este vorba de Adrian Dobre, un reputat jurnalist sportiv (autor al cartii ‘La masa presei – memoriile unui jurnalist sportiv”), cu foarte multe meciuri comentate la Eurosport (din campionate puternice, din vest), dar si cu doua decenii de experienta in presa sportiva (Gazeta Sporturilor, Prosport, Evenimentul zilei, Romania Libera). Vechiului crainic, Dan Pasarin, i-a expirat contractul si, din motive nestiute, nu a mai fost prelungit.

„Dupa meciul cu CFR Cluj am primit un telefon din partea conducerii Universitatii si mi s-a propus sa fiu crainicul stadionului. Am acceptat pe loc, nu m-au interesat conditiile. Craiova nu se refuza! M-au intrebat ce salariu vreau si le-am raspuns ca asta o pot decide ei, pentru ca eu vin cu inima larg deschisa. Nu-mi va fi usor, pentru ca va trebui sa fac naveta Bucuresti – Craiova, dar merita acest efort“ Adi Dobre (gds.ro).

Pe blogul personal, Adi Dobre povesteste un episod legat de echipa nationala a Croatiei si despre faptul ca nu poate sa fie un suporter al acestei tari pe care o admira, pentru ca tine doar cu echipa Romaniei, asa cum nu poate sa tina cu alta echipa decat Petrolul Ploiesti, echipa din orasul natal. In schimb marturiseste ca are un mare respect pentru Universitatea si fanii ei.

Articolul sau de pe blog poate fi citit AICI.

There are no comments

Add yours