cicl

Ce numar va avea pe tricou Cicaldau si pe cati ani a semnat cu Craiova! Anuntul OFICIAL  • La doar o zi dupa ce au aparut zvonurile despre transferul lui Cicaldau la Craiova, clubul confirma si prezinta prima imagine cu jucatorul semnand contractul
  • El va purta numarul 10 pe tricou, la fel ca fostul sau antrenor si patron
  • Jucatorul a semnat un contract valabil pe 4 ani de zile, conform clubului, suma de transfer, conform TELEKOM, este de 750.000 euro plus 15% din transferul viitor
  • Tricouri si echipament sportiv cu echipa favorita gasiti la promotie AICI.Iata, mai jos, anuntul integral facut de clubul Universitatea Craiova.

Ii uram bun venit in familia Universitatii Craiova fotbalistului care va purta tricoul cu numarul 10 si ii dorim cat mai multe performante in tricoul alb-albastru!

Nascut pe data de 8 iulie 1997 la Medgidia, noul mijlocas central al echipei noastre are 1,78 m., este un fotbalist ambidextru si cotat la 1,50 mil. EUR, conform website-ului de specialitate transfermarkt.com.

In varsta de doar 20 de ani, Alexandru Cicaldau a debutat in Liga 1 Romania la inceputul anului 2016 si a obtinut titlul de campion national in sezonul competitional 2016 – 2017. Acesta a izbutit sa marcheze un gol si sa ofere patru pase decisive in primul esalon al fotbalului romanesc.

Alexandru Cicaldau a evoluat, de asemenea, in loturile Under-18, Under-19 si Under-21 ale Romaniei. A debutat in Echipa nationala de fotbal a Romaniei pe data de 24 martie, intr-un joc amical cu Israel, sub comanda lui Cosmin Contra si a fost titular in meciul cu Chile din luna mai.

There are no comments

Add yours