Ce jucatori au evoluat in prima si a doua repriza a amicalului cu Adana!

• Iata componenta exacta a echipei atat in prima repriza, dar si in a doua:

Prima paginaStiriPrima echipaVictorie in primul meci din 2019!
Victorie in primul meci din 2019!
Dum, 13 Ian 2019
Cei doi colegi de camera din cantonamentul Stiintei, Andrei Cristea si Valentin Mihaila, au marcat golurile primei victorii din noul an contra turcilor de la Adana Demirspor. Trupa antrenata de Devis Mangia s-a impus cu scorul de 2 – 1.

Data: 13.01.2019

Ora: 16:00 (15:00 – ora Romaniei)

Stadion: Titanic Sports Centrum

Competitie: Amical

Goluri: Cristea (min. 11) & Mihaila (min. 61)

Universitatea Craiova: 1. Popescu – 30. Dimitrov, 15. Donkor, 2. Tiago, 11. Bancu – 22. Barbut, 8. Mateiu, 17. Bic, 28. Mitrita – 5. Rocha, 9. Cristea.

Adana Demirspor: 1. Akbaba – 21. Bilgic, 24. Konuk, 4. Demirbag, 3. Tasdelen – 6. Traore, 8. Nefiz, 18. Develi, 24. Kosecki – 92. Turkmen, 7. Yildiz.

Debut in forta in noul an. „Leii” Stiintei au preluat initiativa inca din startul jocului si golul a picat la 11 minute dupa fluierul de start. La nici 48 de ore de la venirea sa, varful Andrei Cristea a deschis scorul printr-un sut puternic din interiorul careului, pasa decisiva venind din partea lui Mateiu. 1 – 0 a fost scorul pauzei.

Urmatorii fotbalisti au iesit de la cabine pentru partea a doua a meciului: 13. Pigliacelli – 27. Martic, 4. Popa, 6. Kelic, 3. Briceag – 7. Meza Colli, 20. Fedele, 10. Cicaldau, 34. Baicu – 38. Nitu, 33. Mihaila. Tanarul Mihaila a majorat diferenta pe tabela de marcaj printr-o executie splendida, din coltul careului mare, mingea oprindu-se in vinclu. Formatia din Turcia a marcat golul de onoare pe final de meci, prin polonezul Kosecki. Pe parcursul reprizei secunde a mai fost introdus pe teren si Zete, in locul lui Nitu.

Acest meci a fost transmis in premiera #LIVEVIDEO peste hotare de catre clubul Universitatea Craiova. Le multumim tuturor celor care ne-au urmarit pe parcursul celor 90 de minute de joc!