rotaru

Ce a facut finantatorul Craiovei la finalul meciului cu Adana! Se pregateste ceva?

• Mihai Rotaru a fost prezent in tribunele stadionului din Turcia, unde Craiova a efectuat primul meci de pregatire
  • Patronul s-a bucurat de meci si in special de primul gol reusit de Andrei Cristea
  • Mai interesant este ca la sfarsitul partidei a plecat repede sa vada repriza a doua a unui amical disputat de Dinamo in apropiere

Mai multi martori l-au vazut pe Mihai Rotaru in tribunele stadionului pe care s-a desfasurat meciul Craiova – Adana. Nu este nimic deosebit in acest fapt, Rotaru venind si in trecut alaturi de echipa in stagiile de pregatire si la meciurile amicale. Mai interesant este ca patronul a mers la meciul lui Dinamo care se desfasura in apropiere.

Dinamo a anuntat de curand ca vrea sa-l vanda pe Salomao, posibil chiar pe un pret foarte avantajos. Ar putea fi si acesta motivul pentru care Rotaru s-a grabit sa vada Dinamo in actiune. In orice caz, patronul Craiovei e posibil sa poarte discutii cu partea dinamovista, altfel nu l-am vedea mergand de placere la un meci al bucurestenilor.

Nu este prima oara cand Mihai Rotaru decide sa stea alaturi de jucatorii sai. In pauza competitionala din iarna trecuta, in sezonul 2017 – 2018, patronul lui U Craiova a stat in cantonament alaturi de echipa sa timp de aproape doua saptamani.

La meciul amical disputat de U Craiova in Antalya contra celor de la Adana Demirspor a mers si Cosmin Contra, selectionerul echipei nationale a Romaniei, care a ajuns la teren in compania lui Iosif Rotariu, Zoltan Iasko si Daniel Stanciu, oficialul lui CFR Cluj. VEZI FOTO IN GALERIA DE MAI SUS!

Contra a plecat la pauza, fiind “inlocuit” de secunzii sai, Jerry Gane si Adrian Mihalcea, care venisera de la amicalul celor de la Sepsi, 1-2 cu Sivasspor. Contra a tinut sa mearga pe terenul aflat la cativa kilometri, acolo unde juca Dinamo cu Hajduk Split. De altfel, si patronul Craiovei, Mihai Rotaru, a venit sa urmareasca repriza secunda a partidei dintre “caini” si croati dupa ce s-a terminat jocul echipei sale.

Dupa 21 de meciuri jucate in sezonul 2018 – 2019, U Craiova se afla pe locul 3, cu 38 de puncte, dupa ce a bifat 11 victorii, 5 egaluri si 5 esecuri in primele 21 de etape.