bilete

Cate bilete s-au vandut pana acum pentru FCSB – Craiova  • Nebunie in randul suporterilor, toata lumea vrea la stadion
  • Craiova reuseste sa atraga mai multi suporteri la National Arena decat a facut-o CFR
  • Clubul din Bucuresti isi va creste media de suporteri acasa si cu ajutorul celor 3000 de olteniMihai Stoica sustinea ca aseara se vandusera Aproape 20.000 de bilete in total, dintre care 1500 la Craiova. Peluza Nord are informatii ca s-ar fi vandut pana aseara cam 2000 de bilete. Clubul nostru a solicitat 2600 de bilete. In mod cert ne vom apropia si poate chiar o sa depasim numarul de 3000 de olteni in tribune, ceea ce trebuie sa fim realisti: e ceva extraordinar!

“Ne omoara frigul. Ne duceam peste 30.000 daca nu era frig. Vor fi pana in 20.000. Multora li s-a facut lehamite ca au vazut ce s-a intamplat in seara asta. Din datele pe care le am eu, s-au solicitat de la Craiova 2.600 de bilete si s-au vandut 1.500. Vor fi probabil 2.500. Nu vor fi 10.000, nici macar 5.000”, a spus Mihai Stoica, la “Digi Sport Special”.Fotbalistii olteni au avut parte de o surpriza foarte frumoasa inainte de a se urca in vagonul special rezervat delegatiei oltene. Aproximativ 500 de suporteri si-au asteptat idolii la gara. Acestia au aplaudat intens cand au observat autocarul echipei in parcarea din fata garii. Ultrasii au pregatit si un banner imens cu un mesaj clar pentru jucatori: ”Craiova vrea campionatul!”. Intr-o atmosfera superba, pigmentata de fumigene, sustinatorii craiovenilor au scandat de mai multe ori, ”Vrea campionatul / Craiova vrea campionatul / vrea campionatul / Craiova vrea campionatul”, in timp ce jucatorii intrau pe rand pe peron. N-a lipsit nici celebrul ”Ole, ole, ole / Stiinta, Stiinta”.There are no comments

Add yours