mangia

Care sunt armele secrete ale lui Mangia pentru meciul cu CFR: ‘Avem 3-4 lucruri…’  • Devis Mangia a vorbit la conferinta de presa dinaintea meciului U Craiova – CFR despre absenta lui Dan Petrescu de pe banca tehnica dar si despre cum pregateste meciul
  • Antrenorul oltenilor marturiseste ca a studiat CFR-ul si si-a avertizat elevii despre pericolele posibileDevis Mangia a fost intrebat in ce fel ne va ajuta absenta lui Dan Petrescu de pe banca tehnica. ‘Pentru echipa noastra nu are importanta. Noi intram pe teren si ne facem treaba. E important antrenorul pentru propria echipa. Nu stiu ce impact va avea asupra meciului. E normal ca ar putea fi importanta absenta lui. Antrenorul poate fi important la meci dar si in timpul saptamanii. CFR e o echipa cu mare experienta si au cunostinta cum sa se organizeze chiar si daca antrenorul nu e la meci.’, a declarat Mangia despre acest subiect.

Este cunoscut faptul ca cei de la CFR sunt periculos la faze fixe, iar Craiova sufera de multe ori la acest capitol.  ‘Am vorbit cu jucatorii despre asta, avem 3-4 lucruri care caracterizeaza echipa CFR, vorbim despre lucrurile astea. E important sa fim foarte concentrati, fazele fixe pot face diferenta. Cel mai important lucru e sa facem jocul in stilul nostru. Urmeaza doua meciuri care ne pot spune ceva despre intregul nostru sezon’, a declarat la conferinta de presa Mangia.

There are no comments

Add yours