Avram a arbitrat de 4 ori FCSB – Craiova – DE FIECARE DATA a facut greseli mari

• Avram a avantajat FCSB de 3 ori in 4 meciuri arbitrate impotriva celor de la Craiova
  • Mai mult, arbitrul este prieten de familie cu un oficial FCSB

Meciurile directe arbitrate de Avram cu mari greseli de arbitraj
31 IULIE 2010: FCSB – CRAIOVA 2-1 / ARBITRAJ PRO FCSB
Craiova a condus pe Ghencea dupa reusita lui Iliev, dar stelistii au intors rezultatul prin Bogdan Stancu si Romeo Surdu. Meciul a fost decis insa de marea eroare de arbitraj a asistentului Ioan Onicas din Zalau, care a anulat eronat un gol perfect valabil marcat de Mihai Costea, pentru un ofsaid inexistent la Gargorov.

Totul s-a intamplat in minutul 58, la scorul de 1-0 pentru Craiova. “Am pierdut din cauza arbitrilor. Am fost furati, la orice meci jucam 11 contra 14. E grav daca au ajuns sa ne scoata mingea din poarta!” a fost concluzia lui Mihai Costea.

1 MARTIE 2015: CRAIOVA – FCSB 0-0 / ARBITRAJ PRO CRAIOVA
Pe un teren execrabil al stadionului “Extensiv” s-a jucat de multe ori peste limita regulamentului, iar “centralul” din Bucuresti a gresit grav si-a luat 4 in Gazeta, la fel si asistentul Ovidiu Artene. Prima faza, in minutul 40: Adi Popa a fost lansat de Stanciu, a ramas singur cu portarul, insa asistentul Artene a indicat eronat ofsaid. A doua, trei minute mai tarziu, cand stelistii au solicitat penalty la duelul dintre Brandan si Varela, insa Avram a lasat jocul sa continue. Reluarile arata ca argentinianul a pus mana pe adversarul sau si trebuia penalty.

6 DECEMBRIE 2015: FCSB – CRAIOVA 2-0 / ARBITRAJ PRO FCSB
Un nou meci al lui Marius Avram intre FCSB si Craiova cu noi greseli de arbitraj. Si de aceasta data arbitrul a fost pro-FCSB. Alex Tudorie a avut o interventie dura la goalkeeperul oaspetilor pe finalul primei reprize. Stelistul l-a calcat pe mana pe Balgradean la capatul unei centrari in careu, faza la care Avram trebuia sa-i arate, fara discutie, cartonasul rosu mijlocasului. Tudorie nu a primit nici macar “galben”, ceea ce i-a infuriat la maximum pe oficialii olteni.

9 APRILIE 2017: CRAIOVA – FCSB 0-1 / ARBITRAJ PRO FCSB
Oltenii au cerut o lovitura de pedeapsa in minutul 68, pentru un fault al lui Enache la Mazarache. La o pasa lunga in careu, stelistul isi tinea adversarul de mana, atacantul a cautat sa profite, s-a rasucit si a cazut, cu bratul stang prins in “menghina” pe care o formase Enache. Stelistul s-a prabusit odata cu olteanul si Avram a considerat duelul regulamentar, dar decizia corecta era penalty pentru Craiova. Si asistentul Miklos Nagy a comis o eroare pro-FCSB: n-a vazut ca Jakolis era in ofsaid la o pasa a lui Alibec si l-a lasat pe croat sa continue faza, singur cu Calancea.