mitrita2

Antrenorul lui Mitrita: ‘E un jucator fantastic pentru echipa noastra’  • Alex Mitrita a inceput sa dezmorteasca jocul echipei sale din America
  • Jucatorul a inscris un gol superb in fata propriilor suporteri si a fost omul meciului
  • Antrenorul sau are cuvinte de lauda la adresa saFostul jucator al Craiovei a inscris in remiza cu Los Angeles City, scor 2-2, si a avut si alte cateva faze importante prin care s-a remarcat.

Domenec Torrent, antrenorul lui New York City FC, l-a laudat pe roman, insa a precizat ca deocamdata Mitrita nu este la capacitate maxima.“Pentru mine, ‘Mitri’ e un jucator bun. Sunt sigur ca va creste in urmatoarele doua-trei meciuri, nu e usor pentru el. Deocamdata, el nu e la capacitate maxima, dar devenim mai buni cand are mingea. Nu e usor, uneori Mitrita e impotriva a patru jucatori. Cand se intampla asta, trebuie sa opreasca mingea si sa paseze. A marcat un gol superb in prima repriza, dar in repriza secunda putea deschide mai mult jocul. Sunt foarte fericit pentru el, e fantastic pentru echipa noastra”, a declarat Domenec Torrent pentru prosoccerusa.com.There are no comments

Add yours